پیست اسکی و مدرسه اسکی سیب لند فیروزکوه

پیست اسکی سیبلند فیروزکوه در نود کیلومتری تهران یکی از استانداردترین پیست‌های اسکی در ایران است که دارای فضای اختصاصی اسکی کودکان نیز هست. اسکی عمدتا یک ورزش زمستانه محسوب می شود و با وجود اینکه امکان اسکی روی چمن هم وجود دارد ولی اولین تصویری که با شنیدن نام این ورزش مفرح به ذهن مخاطب متبادر می شود سرخوردن با شتاب و سرعت فراوان بر روی پیست اسکی پوشیده از برف در یک روز زمستانی است.

اسکی، لذت بخش ترین ورزش زمستانی

اسکی عمدتا یک ورزش زمستانه محسوب می شود و با وجود اینکه امکان اسکی روی چمن هم وجود دارد ولی اولین تصویری که با شنیدن نام این ورزش مفرح به ذهن مخاطب متبادر می شود سرخوردن با شتاب و سرعت فراوان بر روی پیست اسکی پوشیده از برف در یک روز زمستانی است. جالب توجه است که این ورزش جذاب این روزها، از شش هزار سال پیش از میلاد یکی از روشهای رفت و آمد و حمل و نقل در کشورهای مانند روسیه و چین بوده است. و این روش مدرن اسکی کردن از قرن هجدهم میلادی و در آموزشگاه‌های نظامی سربازان شکل گرفته و از قرن نوزدهم میلادی به عنوان یک ورزش زمستانی مورد استقبال مردم سراسر جهان قرار گرفته است. امروزه شاهد برگزاری مسابقات حرفه‌ای اسکی به صورت سالانه و نیز هر چهار سال یکبار در المپیک زمستانی هستیم که علاقه مندان فراوانی را جذب مشاهده‌ی این رخداد‌های ورزشی زمستانی می نماید.

پیست اسکی تهران

در پیست اسکی سیبلند، ارزیابی پهنه بندی مکان های مناسب بازی‌های زمستانی، برای استقرار فضاهای طراحی شده توسط شرکت اتریشی Input با کمترین آسیب به محیط طبیعی انجام شده و بر این اساس مسیرهای بازی، مسیر‌های اسکی مسابقه‌ای، پیست اسکی آموزشی، کت اسکی، سرسره ها، تیوبها، راپل، بازیهای کودکان، رختکن و کرایه تجهیزات ورزشی در دهکده کوهستان سیبلند پیش بینی شده است. از آنجا که سیبلند مجموعه‌اى تفریحى و سرگرمى است که براى همه گروه‌هاى سنى طراحى شده است، کودکان به اتفاق خانواده‌ها از این امکان برخوردارند که زمان‌هاى شاد و مفرحى در دهکده‌هاى هیجان و کوهستان تجربه کنند. برای دسترسی به پیست اسکی تهران کافی است سوار بر تله کابین مجموعه سیبلند شده و خود را به بام فیروزکوه برسانید و از آنجا با استفاده از تله سیژ خود را به بالای پیست برسانید. پیست و مدرسه اسکى کودکان که توسط شرکت SunKid در دهکده کوهستان طراحی شده است قطعاً خاطره‌اى فراموشناشدنى براى کودکان رقم خواهد زد. این فضاى بسیار مفرح و جذاب شامل چند مسیر تله اسکى بشقابى و چکشى است و نکات فنى مناسب کودکان مانند شیب مسیر، طول مسیر، محل برگزارى مسابقه‌ها و امکانات رفاهى این پیست اسکى مطابق آخرین استانداردهاى جهانى و مخصوص اسکی کودکان طراحى شده است. این بخش از پیست به‌ گونه‌اى اجرا شده که کودکان به همراه والدین آموزش اسکى را از نخستین گام‌ها تا مراحل حرفه‌ای شدن به همراه تفریح و مراحل ورزشى بیاموزند. امکانات رفاهى و خدماتى این مجموعه مانند رستوران، کافی شاپ و فروشگاه تجهیزات اسکى و برف نوردى از بخش‌های خوب دهکده کوهستان سیبلند براى پذیرایی از خانواده هاست.

تصویر
پیست اسکی اطراف تهران

نگهداری از پیست اسکی

جالب است بدانید هرساله فعالیت آماده‌سازی پیست اسکی سیبلند پیش از بارش اولین برف در فصل پاییز آغاز می‌گردد و با بارش برف به مرحله‌ی اصلی خود می رسد. در این موقع باید برفی که در بخش‌های مختلف پیست اسکی باریده، با استفاده از ماشین آلات مخصوص کوبیده شده مسیر اسکی هموار و مناسب سازی شود. علاوه بر این برای افزایش مدت باقی ماندن برف در پیست اسکی در طول فصل برف‌ها بخش‌های مختلف در پیست توزیع می‌گردد.

پیست اسکی کودکان سیبلند با طراحی ویژه شرکت "Sunkid " اتریش

شرکت  طراحى و اجراى پیست اسکى کودکان را برعهده داشته است. این شرکت اتریشى با بیش از ۲۰ سال سابقه کار در طراحى مناطق گردشگرى، پارک‌هاى موضوعى، صنعت سرگرمى و پارک‌هاى هیجان انگیز، کمربندهاى حامل و لاین اسکى از داخل پارکینگ ى همکار خوبى براى پروژه بزرگ سیبلند محسوب می شود. این شرکت معتبر تاکنون بیش از هزاران کمربند حامل در چندین کشور جهان اجرا کرده است. ارائه خدمات تیوپ براى پیست هاى زمستانى و فضاهاى داخلى تابستانه، فراهم آوری تجهیزات مختلف ویژه برف بازى کودکان، ورزشهاى آبى کودکان، زمین بازى، ورزشهاى ویژه خانواده‌ها، زمین‌هاى جنگلى و چوبى طبیعى، ترن هوایى، واتر جامپ و ... از حرفه‌ای‌ترین کارهاى Sunkid  است. این شرکت اتریشى همه مراحل کار از مشاوره، طراحى و اجرا را در پروژه‌ی پیست اسکی سیبلند ویژه‌ی کودکان را برعهده دارد.

تصویر
اسکی

​​​​​​​پیست اسکی آموزشی و شیب بندی مناسب

کسانی که در ورزش اسکی تخصص دارند به خوبی می‌دانند که عامل شیب پیست اهمیت بسیار بالایی دارد. هر چقدر که میزان شیب یک پیست بیشتر باشد، اسکی کردن در آن به مهارت بیشتری نیاز خواهد داشت. با توجه به اینکه محیط‌های پرشیب برای افراد حرفه‌ای مناسب است، باید برای افراد مبتدی و تازه‌کار یک بستر جدید فراهم شود. خوشبختانه در پیست اسکی آموزشی سیبلند این موضوع در نظر گرفته شده و شیب‌بندی پیست با استانداردهای جهانی صورت پذیرفته است. در صورتی که به دنبال پیست اسکی اطراف تهران برای آموزش خود هستید، مسلماً این مرکز می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. مسلماً تأمین امنیت و سلامت ورزش دوستان بسیار مهم است و باید همه زمینه‌ها در این راستا فراهم گردد. در این محیط آموزشی ریسک ناشی از آسیب‌ها به حداقل ممکن رسیده است تا در نهایت سلامت بتوانید این ورزش مهیج را بیاموزید. در صورتی که شما به اسکی تسلط نسبی پیدا کردید، می‌توانید با استفاده از تله سیژ تهران که در این مجموعه قرار دارد به ارتفاعات بالاتر بروید و اسکی را به صورت حرفه‌ای انجام دهید.

پیست اسکی اطراف تهران

یکی دیگر از ویژگی‌‌هایی که باید در پیست اسکی آموزشی به آن دقت کرد، طول مسیر مناسب است. بدون شک طول مسیرهای زیاد برای افراد حرفه‌ای است که می‌توانند یک مسیر طولانی را اسکی کنند. میزان طول مسیر در پیست آموزشی دارای یک استاندارد خاص و تعریف شده است. شرکت اتریشی Input کار طراحی و ساخت پیست اسکی آموزشی سیبلند را انجام داده است و تمامی این موارد را به صورت ویژه در آن مدنظر قرار می‌دهد. در صورتی که طول مسیر پیست بر اساس استانداردها مشخص شده باشد، مسلماً نتیجه تمرینات نیز برای شما بهتر مهیا می‌شود. برای اینکه شما بتوانید در این ورزش موفق شوید، باید علاوه بر وجود محیط آموزشی مناسب، مربیان فوق‌العاده‌ای نیز در کنار خود داشته باشید. با توجه به اینکه افراد زیادی برای آموزش به دنبال پیست اسکی اطراف تهران هستند،‌بهتر است که این افراد آموزش‌های خود را از مجموعه سیبلند آغاز کنند. این مجموعه دارای امکانات دیگری همچون تله سیژ تهران و تله کابین هم است که جذابیت و اعتبار آن را چندین برابر خواهد کرد. در صورتی که شما بتوانید ورزش مهیج اسکی را بیاموزید، مسلماً در آینده می‌توانید مراحل موفقیت در این ورزش را یکی پس از دیگری به پایان برسانید.

تصویر
پیست اسکی اطراف تهران

مدرسه اسکی چه مواردی را به ورزشکاران آموزش می دهد؟​​​​​​​

ورزش اسکی یکی از مهیج‌ترین بازی‌های زمستانی است که هزاران نفر در سراسر جهان آن را انجام می‌دهند. با این حال؛ اسکی کردن نیازمند مهارت بالایی است که حتماً باید آن را به اصولی‌ترین حالت ممکن یاد بگیرید. خوشبختانه یادگیری این ورزش در مدرسه اسکی سیبلند، بسیار آسان شده است و شما می‌توانید با استفاده از این فرصت مهارت کافی در این زمینه را به دست‌آورید. برای اینکه بیشتر با موارد آموزشی در این مدرسه آشنایی پیدا کنید‌،‌حتماً این مطلب از سایت مجموعه گردشگری سیبلند فیروزکوه را تا انتها مطالعه کنید.

تصویر
مدرسه اسکی و پیست اسکی سیبلند

آشنایی اولیه با تجهیزات ورزش اسکی

برای اینکه شما بتوانید یادگیری ورزش اسکی را شروع کنید،‌در ابتدا باید با تجهیزات این ورزش مهیج به صورت ویژه آشنایی پیدا کنید. به صورت کلی؛ ورزش اسکی دارای تجهیزات متعددی است که بدون آن‌ها امکان اسکی کردن مهیا نخواهد بود. مواردی همچون کاپشن و دستکش اسکی از مهم‌ترین این وسایل هستند که هر کدام از آن‌ها دارای اهمیت خاص خود می‌باشند. در مدرسه اسکی سیبلند در مورد هر کدام از این وسایل به صورت جداگانه صحبت می‌شود تا به آن‌ها تسلط پیدا کنید. تنها زمانی می‌توانید به مهارت کامل در اسکی برسید که با هر کدام از وسایل آن آشنایی داشته باشید و در محل مناسب خود از آن‌ها استفاده کنید.

به طور مثال یکی از این امکانات مهم، چکمه اسکی است. با توجه به اینکه پاهای شما نقش تعیین‌کننده‌ای در این ورزش دارند، باید حتماً از یک چکمه مناسب استفاده شود. در حال حاضر بیشتر افراد از چکمه‌های اسنوبرد بهره می‌برند که در نوع خود اهمیت بسیار بالایی دارند. به صورت کلی شناخت درست و اساسی این تجهیزات بر روی مهارت شما نیز تأثیرگذار خواهد بود. با توجه به محبوب بودن بازی‌های زمستانی همچون اسکی، بهتر است که در اولین فرصت برای یادگیری اصولی آن در مدرسه اسکی سیبلند دست به کار شوید.

عوامل موثر بر یادگیری ورزش زمستانی اسکی

با توجه به جذابیت‌هایی که در ورزش اسکی وجود دارد، بسیاری از افراد به دنبال یادگیری این ورزش فوق‌العاده هستند. در چنین شرایطی بهترین کار این است که آموزش‌ها به صورت منظم و طبقه‌بندی شده در اختیار ورزش دوستان قرار بگیرد. مهم‌ترین عاملی که در یادگیری این ورزش نقش دارد، کیفیت آموزش است. در صورتی که شما یک مربی خوب در این ورزش داشته باشید بیش از نود درصد راه را طی کرده‌اید. خوشبختانه مربیان مدرسه اسکی سیبلند دارای تخصص و مهارت بسیار بالایی در کار خود هستند که از این جهت، نگرانی‌ها را به کمترین حد خود رسانده‌اند.

این موضوع را بدانید که موارد زیادی بر روی یادگیری تأثیر می‌گذارند که کیفیت آموزش‌ها، فقط یکی از موارد خواهد بود. عواملی همچون سن و قدرت بدنی نیز به صورت مستقیم بر روی مهارت‌های نهایی شما تأثیر می‌گذارند. زمانی که یک فرد توان جسمی بالاتری داشته باشد، به طور قطع بهتر می‌تواند خود را در داخل پیست اسکی کنترل کند که این موضوع به نفع شما خواهد بود. معمولاً عامل سن هم بر روی موفقیت شما اثر دارد که البته درجه اهمیت آن از سایر موارد کمتر است. با توجه به اطلاعاتی که به شما داده شد، بهتر است که آموزش‌های خود را در مدرسه اسکی سیبلند فیروزکوه پشت سر بگذارید تا مراحل موفقیت یکی پس از دیگری برای شما طی شود.

تصویر
مدرسه اسکی و پیست اسکی تهران

در مدرسه اسکی چطور به سرعت مهارت‌‌ها را یاد بگیریم؟

برای اینکه شما هم بتوانید یک اسکی‌باز حرفه‌ای شوید، باید مراحل متعددی را بگذرانید که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. بعد از اینکه اصول اولیه این ورزش مهیج را یاد گرفتید، باید تمرینات خود را به صورت مرتب انجام دهید تا نتیجه دلخواه برای شما به وجود بیاید. با توجه به اینکه یادگیری بازی‌های زمستانی مانند اسکی در محیط طبیعی کوهستان صورت می‌گیرد، بدون شک این امر می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر روی روحیه شما داشته باشد.

داشتن شور و اشتیاق نیز بر روند یادگیری شما تأثیر ویژه‌ای دارد که باید به آن دقت لازم را داشته باشید. کسانی که علاقه زیادی به این ورزش زمستانی دارند تمرینات خود را بهتر پیگیری می‌کنند که در نتیجه سریع‌تر در این ورزش حرفه‌ای می‌شوند. اگر شما هم دوست دارید که به سرعت اسکی کردن را یاد بگیرید، بدون شک مدرسه اسکی سیبلند؛ بهترین فضایی است که می‌توانید از آن بهره ببرید.

مدرسه اسکی و پیست اسکی آموزشی سیبلند فیروزکوه را چرا پیشنهاد می‌دهیم؟

زمانی که شما می‌خواهید ورزش اسکی را بیاموزید، باید به موارد مختلفی نگاه کنید که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. اولین عاملی که باعث ایجاد یک آموزش مناسب می‌شود، وجود مربیان حرفه‌ای و کاربلد است. خوشبختانه در مدرسه اسکی سیبلند فیروزکوه، بهترین مربیان اسکی حضور دارند که مهارت اسکی را در کمترین زمان ممکن به شما یاد می‌دهند. همچنین در این مدرسه اسکی، کلاس‌ها به صورت مبتدی و پیشرفته برگزار می‌گردد و آموزش هر فردی با توجه به توانایی‌های قبلی صورت می‌گیرد. اگر تا به حال تجربه اسکی نداشته‌اید اصلاً نگران نباشید زیرا آموزش مبتدی‌ها نیز به شکل حرفه‌ای انجام می‌شود. نکته دیگری که باید به آن دقت کنید ترتیب برگزاری جلسات آموزشی است.

معمولاً کلاس‌ها در دو فرم عادی و فشرده برگزار می‌گردد. کسانی که می‌خواهند هر چه سریع‌تر اسکی کردن را شروع کنند، بهتر است که از دوره‌های فشرده استفاده کنند. با توجه به اینکه آموزش‌ها بر اساس جدیدترین متدهایی روز دنیا صورت می‌گیرد، شخص می‌تواند این ورزش را مطابق با قوانین و استانداردهای جهانی بیاموزد. با توجه به وضعیت خاصی که در این میان به وجود آمده است،‌بهتر است که ثبت‌نام خود را در مدرسه اسکی سیبلند فیروزکوه انجام دهید و استارت موفقیت‌های خود را بزنید.

همیشه بازی‌های زمستانی همچون اسکی، جذابیت‌های خاص خود را دارند و بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. در چنین شرایطی بسیاری از افراد هنوز با این ورزش فوق‌العاده‌آشنایی ندارند و آمادگی لازم را به دست نیاورده‌اند. در چنین وضعیتی مدرسه اسکی سیبلند فیروزکوه به صورت ویژه دوره‌های آموزشی اسکی را برگزار می‌کند تا افراد مختلف بتوانند این مهارت را یاد بگیرند. اگر شما هم به ورزش مهیج اسکی علاقه‌مند هستید، حتماً در اولین فرصت در مدرسه اسکی سیبلند حضور پیدا کنید و لذت بی‌نظیر این ورزش را خود تجربه کنید.

اسکی

در قدیم بیشتر در کشورهای اروپایی که سردسیر بوده اند از اسکی برای حمل ونقل بهتر در مسیرهایی که پوشیده از برف بوده استفاده کرده اند ولی الان اسکی یک ورزش پر از تفریح ولذت محسوب می شود.

پرطرفدارترین نوع اسکی،آلپاین است . اسکی سرعت و اسکی ترکیبی هم از رشته های ورزشی اسکی​​​​​​​ آلپاین هستند. اسکی ترکیبی شامل یک مسیر اسکی سرعت ویک مسیر مارپیچ کوچک است وهرکس زودتر این مسیرها را به پایان برساند برنده است.

اسکی ایران در یازده دوره بازی های المپیک زمستانی شرکت کرده است. بازیهای المپیک زمستانی در واقع همان بازی های زمستانی است که به صورت ورزش مورد رقابت گذاشته شده اند .این بازی ها هر 4سال یکبار در زمستان برگزار می شوند.

تصویر
اسکی و پیست اسکی تهران

انواع پیست اسکی

2 نوع پیست اسکی وجود دارد،طبیعی و مصنوعی

پیست اسکی طبیعی :

مناطقی هستند مثل کوه ها و ارتفاعاتی که بر اثر بارش طبیعی برف برای بازی های زمستانی آماده میشوند. مثل پیست اسکی طبیعی آبعلی که از اولین پیست های اسکی تهران می باشد و امکانات زیادی دارد مثل تله کابین که میتوان با آن از زیبایی مناظر برفی لذت برد.

پیست اسکی مصنوعی:

دیگر بازی های برفی فقط مختص به زمستان و مناطق سردسیر نیست امروزه توانسته اند در مناطق گرم نیز پیست های مصنوعی بسازند،مثل پیست اسکی دبی، در این پیست برف با کمک دستگاههای برف ساز از قطرات ریز آب ویخ ساخته میشود ، در این پیست در یک شبانه روز تقریبا 30 تن برف می بارد در کل 6000 تن برف در آن وجود دارد.

پیست اسکی تهران

زمستان برای شهرهایی مثل تهران که بیشتر اوقات پر از دود و آلودگی است با بارش برف علاوه بر پاکی هوا زمانی هم برای تفریحات و بازی های زمستانی لذت بخش به ارمغان می آورد، مکان های زیادی در تهران برای تفریحات زمستانی وجود دارد مثل مکان های زیر:

پیست اسکی تهران سیبلند:

به دلیل ارتفاع زیاد و موقعیت خاص جغرافیایی، امکان برف بازی و تیوپ سواری در این منطقه از اواخر پاییز تا اوایل بهار مهیاست. به علاوه اینکه با استفاده از تله کابین خود را به سادگی می توانید به بام فیروزکوه و پیست تیوپ سواری برسانید.

پیست اسکی اطراف تهران

در مناطق مختلف ایران پیست های اسکی وجود دارد که علاقه مندان به بازی های زمستانی بخصوص اسکی میتوانند به آنجا مسافرت کنند واز مناظر وطبیعت آن مناطق دیدن کنند،مناطقی مثل:

پیست اسکی پاپایی: که در جنوب غربی زنجان قرار دارد و مکان مناسبی برای مردم عادی و اسکی بازان آماتور است .

پیست اسکی نسار: در بیجارکردستان که امکانات زیادی مثل هتل،رستوران،خوابگاه وتله کابین دارد.

پیست اسکی چلگرد در شهرکرد

پیست اسکی کاکان یاسوج

پیست اسکی پیام مرند: پیستی بسیار قدیمی است و قسمتی مخصوص آموزش کودکان هم دارد.

پیست اسکی شیر باد: زمان مراجعه به آن از آذر آغاز می شود، در شرق ایران فقط این یک پیست وجود دارد.

 

شناسه: 269